PROGRAM 2016

facebook SZMN kisebb
December 2., péntek
 10:00–16:00 Nyílt nap a Pro Terra Alapítvány szervezésében – szalmadíszek készítése, 10–12 fős csoportoknak, előzetes bejelentkezés alapján Szőcs Zsuzsánál (tel. 0744/138.720),  Gyermekek Háza

10:00–17:00 VI. Szent Miklós Önkormányzati Kupa Labdarúgótorna, Basilides Tibor Sportcsarnok

16:00 Architectura 6, kiállításmegnyitó, főtér

16:00 Ritmikustorna-bemutató, Sportiskola tornaterme

17:00 A Szabadtűzi Lovagrend lovagavató ünnepsége, művelődési ház Karancsi Sándor-terme

18:00 Jazzapella koncert – a rendezvény hivatalos megnyitója, művelődési ház színházterme

19:00 Siklódi Ferenc: Könyvjegyek. Könyvbemutató és kiállítás, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár

19:00 Negyven év a gyógynövények világában – Halasági Csibi Termékek bemutatója, előadó: Flórián Albert, Yourlivingroom

19:00 Moccanj, Miki!,Fitpoint

20:00 TóniDob – Perkúcióest, művelődési ház Bocsárdi Angi Gabriella stúdióterme

22:00 Megnyit a Mulligan Pub&Bistro, Testvériség sugárút 15. szám (a Muskátli vendéglő volt Római-terme)

Zenélnek a Mulligan Tree, a Koszika & the HotShots és Dj DewiL

22:00  Grimticks&Sisokrates, Yourlivingroom

  

December 3., szombat

09:00–17:00 Szent Miklós Kupa – U8-as és U10-es jégkorongbajnokság, műjégpálya

10:00–16:00 VI. Szent Miklós Kupa – Kosárlabda-bajnokság, Basilides Tibor Sportcsarnok

10:00–15:00 Zsibongó – Advent a családban, Sportiskola tornaterme

                   10:15 Adventi kézműves foglalkozások: bábkészítés, mézeskalács-, képeslap-, karácsonyfadísz-készítés

                   11:30 Interaktív népzenei és néptáncfoglalkozás a Folker együttessel és István Ildikóval

                   13:00 Mesehetes-koncert

                    Állandó programok: rajzkiállítás, játéksarok, arcfestés, ugrálóvár, lufitűrögetés

 

10:00 IV. Gyergyószentmiklósi Forraltbor-készítő Verseny, Miron Cristea (sétáló) utca

10:00 VII. Kárpát-medencei Disznótoros Főzőverseny, Miron Cristea (sétáló) utca

A kisszínpadon fellépnek: Orotvai Komák, Gáll Imre és zenekara, Oláh Ferenc és zenekara, Nagy Imre népi zenekara,  illetve Nistor Mihály és népi zenekara, ének: dr. Buta Árpád, Bíró Éva, Hajdú Jenő, Bíró Zsolt.

17:00 A VII. Kárpát-medencei Disznótoros Főzőverseny és a IV. Gyergyószentmiklósi Forraltbor-készítő Verseny eredményhirdetése, Salamon Ernő Gimnázium előtti kisszínpad

19:00 I. L. Caragiale nyomán: Zűrzavaros éccaka, komédia, művelődési ház színházterme

20:00 Simon Norbert fotókiállításának megnyitója, Mulligan Pub&Bistro

20:00 Táncház – muzsikálnak a Karmazsin és a Folker zenekarok, Rozmaring Vendéglő

21:00 Retró faktor – karaoke est, Retró Bisztró

22:00 Mikulás Party meglepetés vendéggel,Mulligan Pub&Bistro

  

December 4., vasárnap

9:00 VIII. Szent Miklós Kupa – Sakkverseny (benevezés 8 órától), Batthyány Ignác Technikai Kollégium

09:00–17:00 Szent Miklós Kupa – U8-as és U10-es jégkorongbajnokság, műjégpálya

09:00–18:00 VII. Szent Miklós Kupa – Asztalitenisz-bajnokság, Salamon Ernő Gimnázium tornaterme

09:30–14:00 VI. Szent Miklós Kupa – Nyílt Erdélyi Íjászverseny, Csíky-kert

12:00 Decembrie dezgheață inimi, Concert de muzică poulară Robert Târnăveanu – román nyelvű kulturális műsor, művelődési ház színházterme

16:00 A topolyai Penovác Endre egyéni kiállításának megnyitója, Karancsi Sándor-terem

17:00 Csinta Samu: Arisztokraták honfoglalása, Erdély újranemesítői című könyvének bemutatója, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár

17:00 Csizmadia szerencséje, zenés mesejáték a HalVirág Egyesület színjátszókörének előadásában, művelődési ház Bocsárdi Angi Gabriella stúdióterme

18:00 Jégkarnevál, műjégpálya

18:00 Néptáncgála, művelődési ház színházterme

Közreműködnek a Hóvirág és a Mayossa Néptáncegyüttesek, Vaszi Levente, Vrencsán Anita és kósteleki zenészek, táncosok

19:00 Góbé zenekar koncertje, művelődési ház színházterme

19:00 Szent Miklós-napi futás a Szent Anna-kápolnához, indulás a Salamon Ernő Gimnázium elől

19:15 Adventi gyertyagyújtás, főtér

21:00 Cover’n coverkoncert, minden idők legnagyobb slágerei másképp, Yourlivingroom

21:00 Karaoke Party, Mulligan Pub&Bistro

 

December 5., hétfő

10:00–16:00 Nyílt nap a Pro Terra Alapítvány szervezésében – szalmadíszek készítése, 10–12 fős csoportoknak, előzetes bejelentkezés alapján Szőcs Zsuzsánál (tel. 0744/138.720),  Gyermekek Háza

10:00 Téli cseperedő, 1–3 éves gyerekeknek, Márton Áron Szociális Központ (Márton Áron u. 22.)

11:00 Dísztanácsülés, Maros Hotel konferenciaterme

12:00 Téli cseperedő, 1 év alatti kisbabáknak, Márton Áron Szociális Központ (Márton Áron u. 22.)

16:00 Gyergyói Seregszemle (gyülekező 15:30), indulás a művelődési ház elől, érkezés a Márton Áron utcába

17:00 Szent Miklós püspök érkezése, Márton Áron utca, nagyszínpad

17:10 Fényjáték, Márton Áron utca

17:30 Republic koncert, Márton Áron utca, nagyszínpad

21:00 György Laci és a zenészek koncertje, Yourlivingroom

 
 

December 6., kedd

10:30 A Szent Miklós templom vitráléinak megáldása, Szent Miklós római katolikus templom

11:00 Búcsús szentmise és ünnepélyes körmenet, Szent Miklós római katolikus templom

14:00 Az én hangom – Fiatal zenészek és énekesek adventi versenye, művelődési ház Karancsi Sándor-terme

16:00 Ünnepi gyerekkoncert a Vaskertes Általános Iskola művészeti osztályos diákjainak előadásában, Vaskertes Általános Iskola díszterme

17:00 Demjén Andrea (szerk.): Gyergyószentmiklós a régészeti kutatások tükrében című kiadvány bemutatója, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár

17:00 IV. Szent Miklós Kupa – Kispályás floorball-torna, Basilides Tibor Sportcsarnok

18:00 Gál Éva Emese egyéni kiállításának megnyitója, Rézlámpás Kávéház

19:00 Brassai vonósnégyes: Ünnepi hangverseny Szent Miklós tiszteletére, művelődési ház színházterme

  

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!

Demjén Andrea (szerk.): Gyergyószentmiklós a régészeti kutatások tükrében

demjenandi

A Tarisznyás Márton Múzeum szeretettel meghívja az érdeklődőket a Demjén Andrea (szerk.) GYERGYÓSZENTMIKLÓS A RÉGÉSZETI KUTATÁSOK TÜKRÉBEN című kötet bemutatójára, melyre a Szent Miklós Napok keretében kerül sor, 2016. december 6-án, 17.00 órától, A GYERGYÓSZENTMIKLÓSI VÁROSI KÖNYVTÁRBAN.

A kötetet bemutatja:
Demjén Andrea régész és Csergő Tibor András múzeumigazgató

Negyven év a gyógynövények világában – Halasági Csibi Termékek bemutatója

halasagi

Sok szeretettel meghívjuk önöket egy Szent Miklós-napi teaestre, ahol a helyi gyógynövényekből főzött teakülönlegességek kóstolgatása közben bemutatják az orotvai Halasági Csibi gyógynövényes kert fejlődésének történetét, a kezdetektől napjainkig.

 

Csizmadia szerencséje, zenés mesejáték a HalVirág Egyesület színjátszókörének előadásában

halviragA Nagy Tanács arra kéri a Vizek, a Tűz, a Szellő és a Föld manóját, hogy keressenek egy jó embert és segítsenek neki. A négy manó útnak indul, és hamarosan találnak is egy jó embert, figyelembe véve a jellemet, a küllemet, a gerincet, a bő kezet, a melegséget és a jó szívet. Miként tudnak a manók a kiválasztott segítségére lenni, megtudjátok, ha velünk tartotok.

Bővebben: Csizmadia szerencséje, zenés mesejáték a HalVirág Egyesület színjátszókörének előadásában

Simon Norbert fotókiállításának megnyitója

simonlaciSimon Norbert csíkszentkirályi fotóművész, született 1994. november 12-én. Tanulmányait a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Filmművészet és Média szakán végezte. Első fényképezőgépét 2011 decemberében vette, azóta hatalmas léptekkel tör előre. Munkáit számos divatmagazin publikálta, többek között a Vogue, az Institute, Elegant és a Dark Beauty stb. Mindezek mellet több külfodi fotóversenyen ért el kiemelkedő eredményeket és így képei a világ több pontján is ki voltak állítva mint például a párizsi Lovre múzeumban, New York Time Square 4 szám alatt megrendezett Chashama Gálán, Miami-ban a Scope Art gallery-n és több egyéni kiállításai is volt Csíkszeredában és Kolozsváron. Gyergyószentmiklóson a Mulligan Pub&Bistro-ban december 3-án, szombaton este nyolc órától állítják ki munkáit.

Back to Top








Testvériség Sugárút 9 szám 535500 Gyergyószentmiklós, Tel./fax: +4-0266-361.992 Mobil: +4-0742-215.503 Email: info@gymk.ro

© - GYMK, 2014