WEB 1049x315 reszlet WEB banner 2017

 

 

December 1., péntek

 

17:00 Mit rejt a honfoglalók üstje, Gasztronómiai előadások, Rozmaring Vendéglő

17:00 Mihez kezdhet a gyergyói? Vállalkozói és gazdasági pódium-beszélgetés itthoniakkal és elszármazott gyergyóiakkal, művelődési ház Karancsi Sándor terme

19:00 Érvényes művészet itthon és a nagyvilágban?! Pódium-beszélgetés gyergyói művészekkel, művelődési ház Karancsi Sándor terme

22:00 Frantic party, YourLivingRoom

 

 

December 2., szombat

 

09:00–13:00 Jövő FC Kupa – 2009-es korosztály, Basilides Tibor Sportcsarnok

09:00 Szent Miklós Kupa – U8-as és U9-es jégkorongbajnokság, műjégpálya

10:00–16:00 VIII. Kárpát-medencei Disznótoros Főzőverseny és Süteménymustra, sétálóutca (Miron Cristea)

10:00–12:00 Kárpát-medencei Kamrák Kulináris Kincsei, Hagyományos eljárással készített húsipari termékek versenye, sétálóutca (Miron Cristea)

10:00–13:00 Kocsonyamustra, sétálóutca (Miron Cristea)

A színpadon fellépnek: Nagy Imre népi zenekara, Gáll Imre és zenekara, Oláh Ferenc és zenekara

11:00–15:00 Zsibongó, Sportiskola tornaterme

14:30 A Kárpát-medencei Kamrák Kulináris Kincsei, Hagyományos eljárással készített húsipari termékek versenyének és a Kocsonyamustra eredményhirdetése, Salamon Ernő Gimnázium előtti színpad

17:00 VIII. Kárpát-medencei Disznótoros Főzőverseny és Süteménymustra eredményhirdetése, Salamon Ernő Gimnázium előtti színpad

17:00 Oszvald Marika, Bodi Barbara, Peller Károly: Operett Gálaest, művelődési ház színházterme

18:30 Zanzibar-koncert, Salamon Ernő Gimnázium előtti színpad

21:00 One More Minute featuring Petra Acker & Tóth Viktor, művelődési ház stúdióterme

21:00 Karaoke György Botonddal & Retro party Forizs Lászlóval, Oneses

22:00Blackmamba party, YourLivingRoom

22:00 Alteregó-koncert, Kárpátikum Pub és Borpatika

 

 

December 3., vasárnap

 

09:00 Szent Miklós Kupa – U8-as és U9-es jégkorongbajnokság, műjégpálya

09:00–14:00 VII. Szent Miklós kupa – Nyílt erdélyi íjászverseny, Csíky-kert

09:00 VIII. Szent Miklós Kupa – Asztalitenisz-bajnokság, Salamon Ernő Gimnázium tornaterme

09:00 IX. Szent Miklós Kupa – Sakkverseny, Batthyány Ignác Technikai Kollégium

09:00 Szent Miklós Kupa – Kosárlabda-bajnokság, Sportiskola tornaterme

16:00 V. Szent Miklós Kupa – Kispályás floorball-torna, Basilides Tibor Sportcsarnok

17:00 A Gyergyói Fotóklub Színnel-lélekkel Székelyföldön című kiállításának megnyitója, művelődési ház Karancsi Sándor terme

18:00–19:30 Jégkarnevál, műjégpálya

18:00 Gyilkos-tó legendája, Táncjáték, művelődési ház színházterme

19:00 Heveder zenekar koncertje, művelődési ház színházterme

19:15 Adventi gyertyagyújtás, főtér

20:00 Fantasy-koncert, művelődési ház stúdióterme

20:00 Élmény Alap, Jótékonysági vacsora Erdélyi Róberttel, Szilágyi Vendéglő

 

 

December 4., hétfő

 

10:00–17:00 VII. Szent Miklós Önkormányzati Kupa – Labdarúgótorna, Basilides Tibor Sportcsarnok

12:30 A gazdi zenész, Mesés hangszerbemutató, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár

16:30 Adrian–Irinel Aciobăniței orgonaavató koncertje, Szent Miklós római katolikus templom

17:00 Birkáspálinka-kóstoló, Lázár Panzió

18:00 Új technológiák az okostelefonok, okosotthonok és a gépjárműipar világában, Videóbeszélgetés Szabó Csabával, a Stanford Research Institute fejlesztési menedzserével, művelődési ház Karancsi Sándor terme

18:00 Györffi Kálmán: Válogatott novellák című könyvének bemutatója, Tarisznyás Márton Múzeum

19:00 A Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar koncertje, Rozmaring Vendéglő

19:00 A 110 éves gyergyószentmiklósi vasútállomás, Fotó- és makettkiállítás-megnyitó, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár

20:00 Bagossy Brothers Company akusztikkoncert, művelődési ház színházterme

 

 

December 5., kedd

 

11:00 Dísztanácsülés, Maros Hotel konferenciaterme

16:00 Gyergyói Seregszemle (gyülekező 15:30), főtér

17:00 Szent Miklós püspök érkezése és tűzijáték, főtér

17:30 Örömzenélés gyergyói zenészekkel, főtéri nagyszínpad

19:00 Spectacol artistic Decembrie dezgheață inimi, invitați: Ansamblul folcloric ”Mărțișorul” din Cluj-Napoca, soliști: Oana Moldovan, Alexandru Florin Vaida, román nyelvű kulturális műsor, művelődési ház színházterme

20:30 TóniDob – Perkúcióest, művelődési ház stúdióterme

22:00 Spontán party, Oneses

 

 

December 6., szerda

 

11:00 A Szent Miklós templom orgonájának felszentelése, búcsús szentmise és ünnepélyes körmenet; ünnepi szónok: msgr. Potyó Ferenc általános helynök, Szent Miklós római katolikus templom

17:00 Rokaly József: Mindig szerettem az Égre nézni I–II. kötet, Önéletírás széles kitekintésű korrajzzal című könyvének bemutatója, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár

18:00 Gyergyóból elszármazott zenészek jótékonysági hangversenye, Szent Miklós római katolikus templom

18:00 Artpoetry, művelődési ház stúdióterme

19:00 Arany János daloskönyve, Zenés válogatás a költő dalgyűjteményéből, Közreműködnek: Dsupin Pál István és Csergő-Herceg László, Tarisznyás Márton Múzeum

20:00 No Sugar akusztikkoncert, művelődési ház színházterme

 

 

December 7., csütörtök

 

12:00–20:00Könyvturi – élőKönyvtár, Kárpátikum Pub és Borpatika

19:00Szabó-Nagy Attila (@poplesz) szerzői estje, művelődési ház stúdióterme

20:30 Gyergyói rock-est: Álarc, Incognito, vendég: Gáspi, művelődési ház stúdióterme

22:00 Tematikus est, YourLivingRoom

 

 
A Lovenet együttes értesíti közönségét, hogy egészségügyi okok miatt a koncertet közösen tartják az Álarc, Incognito együttesekkel és meghívott előadójukkal, Gáspár Zoltánnal, december 7-én, csütörtökön 20 óra 30 perctől, a művelődési ház színháztermében.
Jegyek november 29-től, a Figura Stúdió Színház jegypénztárában
igényelhetők 15 órától 19 óráig.

 

 

A műsorváltozatás jogát fenntartjuk!

Back to Top








Testvériség Sugárút 9 szám 535500 Gyergyószentmiklós, Tel./fax: +4-0266-361.992 Mobil: +4-0742-215.503 Email: info@gymk.ro

© - GYMK, 2014